1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kodėl Artūras nebijojo palikti BNS'o?

Prisipažinsiu ne vieną savaitę jaučiau kad Artūras gali išeiti. Visai neseniai po mano vakarinės laidos radijuje sėdėjome su juo studijoje. Jei gerai pamenu kalbėjomės apie ūkbankį ir Vasiliausko nepriklausomumą nuo politikų. Ir sakys man pabrėžtinai Artūras: "žinai aš nebijočau palikti BNS'o, nes ten yra žmonių, kurie jau yra savarankiški, nepriklausomi, tikri žurnalistai. Jeigu ateitų vadovas, kuris kėsintųsi į žurnalistikos laisvę ir principus, garantuoju, kad dalis jų tikrai nepabijotų parodyti jam "fuck you". Žinojau, kad jam BNS'as ne tik naujienų agentūra, bet ir žurnalistikos principų, profesionalumo, kritiško mąstymo kalvis. Visada galvoju, kad tai yra atsakingo už sistemą žmogaus požiūris.

Tikiuosi Artūro išėjimas iš BNS'o nereikš jo išėjimo iš viešosios erdvės. Tikiuosi daugiau neprašys manęs apmokėti už benziną kai pakviečiu į laidą:-) Mėgstu jį kaip pašnekovą už jo savarankišką, kritišką mąstymą ir visada argumentuotą nuomonę (nors manau, kad konfliktas su Algiu galėjo būti gerokai korektiškesnis). Ne visada sutinku bet diskutuodamas jaučiu didelę pagarbą tai mąstymo ir principų kultūrai, nes kalbuosi su žmogum, kuris turi aiškią poziciją ir ją argumentuotai gina. Kuriam ne tas pats sistemos, kurioje dirba ateitis ir problemos. Tuo pat noriu tikėti, kad ne tik BNSe yra žmonių, kurie  tikrai nepabijotų savo vadovams ar akcininkams, kurie kėsinasi į pamatinius žurnalistinio darbo principus parodyti tą pirštų kombinaciją apie kurią kalbėjo Artūras.

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".