1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Apie tuos, kurie griauna valstybės pamatus

Turbūt tikitės, kad parašysiu apie Dusetų rinkimų komisijos pirmininkę, kuriai nustatytas sunkus girtumas. Ne, šį kartą ne apie ją. Prieš beveik dešimtmetį pavėlavau ateiti atsiimti vieną man tuomet priklausiusią socialinę išmoką. Atėjęs soc. darbuotojai paaiškinau, kad niekaip negalėjau ateiti ankščiau. "Viską sutvarkysim, tik reikėtų pasirašyt atbuline data", - man atsakė paslaugi valstybės tarnautoja. Po kelių dienų radijo laidoje turėjau tuometinį STT vadovą Povilą Malakauską. Papasakojau jam apie man parodytą socialinės darbuotojos paslaugumą. "Ką turėtų su ja daryti valstybė?", - tiesiai paklausiau jo. "Momentaliai atleisti", - pamenu net nepagalvojęs atsakė direktorius, paprašęs mano leidimo naudoti šią istoriją kaip pavyzdį.

Praėjęs penktadienis buvo svarbus Lietuvos teisingumui. Su susidomėjimu sekiau, ką darys Teisėjų taryba su Vilniaus apygardos teismo baudžiamųjų bylų sk. pirmininku Viktoru Dovydaičiu. Jis kaltinamas paskyręs bylą nagrinėti korupcijos byloje įtariamam kolegai, buvusiam teisėjui R.Skirtunui, vėliau gavęs iš jo sakės rinkinį ir  7 tūkst. litų draugišką paskolą. Kiek girdėjau dar iš taupumo klastojęs žiniaraščius ir leidęs neišsiblaiviusiems kolegoms neateiti į darbą. Labai nustebau išgirdęs, kad dėl šio sprendimo vyko rimtos diskusijos teisėjų bendruomenės "užkulisiuose". Prisipažinsiu  dėl to buvo truputi gaila. Gaila pirmiausia pačių teisėjų. Gaila mūsų valstybės, kad dar taip svetimas tų, kurie kaip niekas kitas turėtų ginti teisingumą, supratimas, kad toks teisėjų elgesys griauna pasitikėjimo ir valstybės pamatus. Esu beveik tikras, kad tai ne pabaiga. Kaip ir daugelis atleistų teisėjų, šis, matyt, taip pat bylinėsis, apkaltins Prezidentę ir Teisėjų tarybą susidorojimu, paprašys priteisti milžinišką sumą arba grąžinti į pareigas, taip kaip padarė visai neseniai atleista iš pareigų buvusi Kauno apylinkės teismo teisėja Daiva Mazur. Ji paprašė priteisti iš mokesčių mokėtojų beveik pusantro milijono iš esmės už tai, kad Prezidentė jos nepaskyrė teisėjaut dar 25 metams. Niekas taikliau už mano a.a. močiutę tokio elgesio dar nėra apibūdinęs. "Kiaulės akys", apie tokius sakydavo ji.

Viena kolegė praėjusią savaitę elektroniniu laišku paklausė kaip vertinu naujausius V.Uspaskicho pasisakymus. Neturėjau tuomet laiko skaityti ilgo DP lyderio interviu Laisvam laikraštyje, todėl trumpai atsakiau jai. Vertinu labai blogai, visus politikus ir partijas, kurie griauna valstybės pamatus, pavertę Seimą niekinga vien savo ir grupių interesus ginančia institucija, kurie ima pinigus sau ar partijom už balsavimus ir įtakas. "Koks tu minstras, jei nepadarai partijai rinkimams pinigų", sykį vienos frakcijos posėdyje "prausė" kolegą ministrą kolegos seimūnai. Visi tokie yra mūsų valstybės vėžys, nepaisant kurioje partijoje jie bebūtų, Darbo, konservatorių ar socdemų. Visų mūsų tragedija, kad vėžys yra beveik visose partijose.  Dar didesnė tragedija, kad daugelis išsiugdėme tam aklumą.

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".