1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Apie blogo skaitytojų atsiliepimus, vakarą su "bankų chirurgu" ir dalies verslininkų mentalitetą

Vakar po pietų buvau maloniai sujaudintas. Pirmiausia viešai noriu padėkoti kolegai Dainiui Radzevičiui už įkvėpimą http://dainius.org/2013/02/28/skaidri-atvira-ir-interaktyvi-tokia-yra-lietuvos-zurnalistika-dar-ne-visa-bet-jau-yra. Mielas Dainiau, tikrai pagarbinai mane per stipriai, toli gražu nesu joks žurnalistikos pavyzdys ar šventasis:-) Ne tik Dainius bet ir ne vienas kolegų draugiškai palaiko prieš savaitę pradėjus rašyti blogą. Tačiau gavau ir ne vieną patarimą būti atsargiam. Komentatorė Regina vakar Dainiaus bloge parašė: "žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite???Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Kai kurie kolegos perspėja per dideliu atvirumu nesusigadinti santykių su pašnekovais, kurie bijos prieš laidą ką nors pasakyti, praras pasitikėjimą ir netgi atsisakys kalbėtis. Apskritai pradės bijoti visų žurnalistų. Vienas bičiulis pajuokavo, jog dabar kai pakvies pas save į svečius rasiu ant buto durų lentelę "off the record". Suprantu bičiuliai Jūsų nerimą. Pasižadu būti atviras su jumis tiek, kiek tai nekenktų mano ir mano bendruomenės už kurią jaučiu didelę atsakomybę darbui. Kažkada tik ką išrinktai Seimo pirmininkei I.Degutienei tiesioginėje radijo laidoje palinkėjau, kad elgtųsi visada taip lyg būtų visuomenės stebima ir prieš kiekvieną daromą veiksmą pagalvotų ar taip darytų stebint visuomenei. Prašau priimkite šį dienoraštį kaip subjektyvią nuomonę. Pasižadu, kad jame rašysiu tiesą, nefeikinsiu ir labai stengsiuosi visiems, su kuo teks bendrauti, savo profesinei benduomenei ir aišku sau pačiam nepakenkti.

Vakar vakare dalyvavau verslo žurnalistų bendruomenės neformaliame susitikime su Vitu Vasiliausku, Lietuvos banko valdybos pirmininku. Atvirai pasikalbėjome apie ūkbankį, Snorą, Romanovą ir daug kitų įdomių dalykų. Susitikimas man dar labiau sustiprino įspūdį, kad Vasiliauskas neprastas bankų chirurgas, nebijantis rizikos, taisantis sistemos pamatus ir „in a long run“ kuriantis pasitikėjimą. Padėkojęs už susitikimą padovanojau  jam "Vagoje" nupirktą kuklią bet nuostabią St.M.R.Covey knygą "Pasitikėjimo greitis",. Palinkėjau daugiau galvoti ne tik apie atliekamus veiksmus bet ir tai, kaip juos priima visuomenė. "Yra vienas dalykas kurio nesant žlunga vyriausybės ir įmonės. Tas dalykas yra pasitikėjimas", rašo Covey. Deja, apie susitikimo turinį negaliu nieko Jums pasakoti, nes jis vyko "off the record" principu, tai reiškia visi dalyviai sutarė laikytis "necitavimo" taisyklės. Tikiuosi ne dėl manęs:-)

Vakar vakare netikėtai paskambino FM R.Šadžius (su kuriuo beje pasisveikinau pakėlęs ragelį "labas vakaras Ingrida", kas sukėlė jo juoką, nes nebuvau pasikeitęs adresato:-) Beje maloniai nustebino atsiprašęs už prieš keletą mėnesių nepakeltą ragelį ir neatsakytą sms. Pajuokavau kad Tomas Dapkus pasakojo, kai per vyriausybės formavimą premjeras Butkevičius per dieną jam net į 70 skambučių neatsakė, tai dėl vieno karto tikrai nesupykau:-) Ministras papasakojo dėsiantis visas pastangas dėl euro 2015 m, girdėjau jo užtikrintumą ir tikėjimą, sakiau jog šį kartą gali būti sunkiau dėl finansų elito skepsio ir dėl visuomenės nuomonės, tačiau jis sakė iš šviežiausių susitikimų su finansų ekspertais jaučiantis jų paramą eurui. Beje šiandien vakare į "Aktualų interviu" 17.05 val. pasikviečiau bankininką ir ekonomistą prof. Gitaną Nausėdą, knygų mugėje per mano moderuotą diskusiją su UR ministru L.Linkevičium gan netikėtai kritiškai pasisakiusį dėl tolimesnės ES integracijos. Bus įdomu laidoje patikrinti jo požiūrį į eurą, Italiją ir kitas Europos įdomybes. Jei turite Gitanui kokių klausimų parašykite apačioje prie komentarų.

Pabaigai apie "saulininkus", kuriuosi turėjau ketvirtadienio vakaro studijoje. Įmonės "Saulės grąža" vadovas Tomas, beje reemigravęs iš Anglijos ir ėmęsis verslo gimtinėje atrodė stipriai nuliūdęs, jog Kainų komisija sumažino saulės kilovatvalandės supirkimo tarifą net 40 proc. Guodėsi, kad dabar investicija atsipirks ne per 6, o per 8 ar 9 metus. Jo manymu, tai sugriaus saulės energetikos ateitį. Valdžia yra patvirtinusi supirkimą fiksuotu tarifu net 12 metų. Nieko sau pagalvojau lietuviškas verslas, 4 metus uždirbsi vien pelną ir tai jau blogai. Suprantu sukeltus verslo lūkesčius dėl saulės ir manau valdžia pasielgė netinkamai juos neadekvačiai sukėlusi. Tačiau važiavau namo ir galvojau apie tą investicijos atsipirkimą ne per 5 ar 6 bet per 8 metus. Ir važiuodamas galvojau apie verslo kultūrą, kuri nesikeičia. Atrodo ir toliau dominuoja paradigma: "man, daug ir greit". Taip pat prisimiau Seneką prieš amžius pasakiusi šiandien puikiai tinkančius žodžius: "kas visų tas mažausiai ginama".

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".