1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kas bendro tarp pensininkų ir dalies mūsų finansų elito?

Trečiadienį popiet pakeliui į Rygą premjero Butkevičiaus telefonu tarp kitko užklausiau ar jo pensininkė mama nori ar bijo euro? "Nekalbėjau dar apie tai su mama", juokdamasis atsako premjeras puikiai suprasdamas šio klausimo potekstę. "Tai priklausys ir nuo Jūsų, ar žmonės panorės euro", toliau su gaidele priekaišto tęsia man jis. Premjerui tenka dar kartą priminti, kad ne mano, o jo darbas ginti oficialią poziciją:-)

"Klausk kiek kainuos mums italų gelbėjimas, kai turėsim eurą, kainų kilimas yra smulkmena", tokią sms vidury tiesioginio radijo pokalbio su finansų ministru R.Šadžiumi trečiadienio rytą gaunu iš vieno autoritetingiausių šalies ekomomisto. Pradedu daugiau kalbėtis su analitikais, centrinio banko žmonėmis, politikais, perprasti kas vyksta jų galvose ir suprantu, kad niekas taip stipriai išskyrus premjerą ir finansų ministrą kol kas nenori  euro. Net G.Nausėda su V.Katkumi kalbėdami Žinių radijuje jau nedega dideliu euro optimizmu, kurio neslėpė 2006 ar 2007 m.

"Socdemai susidegins su tuo euru, juk rinkimai 2016, kaip jie to nesupranta", - neslepia atvirumo ir ironijos trečiadienį po laidos su FM paskambinęs koalicijos partneris vadovaujantis vienam iš įtakingų Seimo komitetų, "Sekamos pasakos apie tai, kad kainos nepakils įsivedus eurą, visur taip atsitiko. Duosiu aš tam Šadžiui", - linksmai užbaigia pokalbį.  Trečiadienį vakare vakarienauju su kitu aukštu pareigūnu dirbančiu finansų politikoje. "Kas gi čia vyksta su tuo euru?" - tiesiai klausiu jo. "Politinė pakazuka", tiesiu, prezidentės D.Grybauskaitės mėgiamu stiliumi, atsako man jis. "Euro zonos problemos dar nėra nė kiek išsisprendusios, nueita institucijų kūrimo, bet ne problemų sprendimo keliu. Nei Italija, nei kitos iš PIGS šalių nedaro rimtų struktūrinių reformų, daug kalba bet nieko beveik nedaro" - sako man jis. "Bet gi Latvija tuoj įstos", bandau surasti daugiau argumentų. "Na ir kas"  - šaltai atkerta man jis.

Tad įtariu, kad A.Butkevičiui ir R.Šadžiui bus gerokai sunkiau šį kartą su euru. Gali sutrukdyti ne tik infliacijos netvarumas, bankų gelbėjimas, permainų bijantys pensininkai bet ir gerokai išaugęs nei 2007 m. šalies finansų elito skepsis.

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".