1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Apie A.Butkevičiaus pažadus žygaitiškiams ir perkamą viešumą

Ką tik kalbėjau su premjero A.Butkevičiaus atstove spaudai Rita Grumadaite. Klasiau jos ką vyriausybė darys su skalūnais ir protestuojančiomis dėl jų bendruomenėmis. Kaip žinia premjeras vakar viešai pažadėjo nieko nedaryti kam prieštaraus bendruomenės. Rita man  teigė, jog premjeras lauks kovo viduryje rengiamų LMA mokslininkų išvadų ir tuomet bus sprendžiama ką daryt.

Vakar vakare į Žinių radiją buvau pasikvietęs Žygaičių protestuotojus atvykusius į Vilnių protestuoti dėl skalūnų. Prieš valandą iki laidos Žygaitiškis Petras Kleina man netikėtai paskambino ir džiaugsmingai pranešė, kad į laidą negalės atvykti, nes jau važiuoja su visais protestuotojais po susitikimo su premjeru namo. Žmogus netvėrė džiaugsmu gavęs premjero pažadą, jog valdžia nieko nedarys kam prieštaraus bendruomenė. "Mes jau laimėjome", - sakė man Petras. Prisipažinsiu, tokia bendruomenės atstovo euforija buvo suprantama, bet naivumas šiek tiek stebino.

Premjeras A.Butkevičius vakar po pietų prasitarė žiniasklaidai sulaukęs Juozo Mockevičiaus, Geologijos tarnybos vadovo, skambučio kad daug neplepėtų, nes sulauks konkurso dalyvių teismų. Vakarop ponas Juozas buvo atėjęs pas mane į aktualijų laidą. Paklausus  tiesioginiame eteryje apie skambutį premjerui, iš pradžių  J.Mockevičius neigė skambinęs, pacitavus BNS pranešime paties premjero citatą apie skambutį tyliai prisipažino. Žodžiu užkulisiuose verda gyvenimas:)

Tačiau man įdomausia buvo išgirsti, kad diskusijas su gyventojais Geologijos tarnyba planuoja pradėti tuoj po Velykų, už EK pinigus  t.y. jau po konkurso laimėtojo paskelbimo. J.Mockevičius teisinosi, kad ankščiau to negalėjo tarnyba daryti, nes tiesiog neturi tam pinigų. "Geologijos tarnyba ne tokia turtinga, kad galėtų užpirkti straipsnius ar surengti seminarus kiekvienoj savivaldybėj", sakė laidoje jos vadovas. Man atrodo, kad jau toks požiūris į bendravimą su gyventojais yra problema. Ar tikrai su gyventojais reikia kalbėtis tik užpirktais straipsniais? Man atrodo, tai yra būtent tai kaip nereiktų daryti. Perkamas viešumas bent man visada atgrasokas ir skatina sąmoningų gyventojų atmetimą ir įtarumą. Aš pavyzdžiui beveik neskaitau užsakytų straipsnių.

Nežinau kiek kainuoja susitikimai su gyventojais ir elementarus informacijos pateikimas bet įtariu, kad apvažiuoti kelias kaimo bendruomenes ekspertams, projekto vystytojams tikrai galima per pora dienų. O kol kas atrodo visi tik kalba apie demokratiją, o viską daro kad jos nebūtų.

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".