1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Apie esmę ir detales „Ūkio banko“ uždarymo istorijoje

"Rezultatai nematuojami vien doleriais, bet ir būdu kaip jie buvo pasiekti", - knygoje "Pasitikėjimo greitis" rašo žinomas lyderystės autoritetas Stephen M.R. Covey. Rezultatų turi būti siekiama tokiu būdu, kuris žadina pasitikėjimą. Todėl klausimas, kaip buvo gauti rezultatai pasitikėjimo prasme yra kartais net svarbesnis už pačius rezultatus.

"Tai yra dėmesio nukreipimas ne į pačius esmingiausius dalykus, iš mažo debesies tikimasi daug lietaus", atsakydamas ar kaltinimai laikinajam Ūkio banko administratoriui A.Audickui supainiojus interesus nemažina žmonių pasitikėjimo „Lietuvos banko“ veiksmais laidoje man atsako Giedrius Simonavičius „Lietuvos banko“ atstovas spaudai.

"Audicko istorija siekiama kompromituoti Lietuvos banką, jo vadovybę, tai naudinga ne tik Ūkio banko kreditoriams bet ir "Snoro" akcininkams", sako kai kurie šios istorijos stebėtojai. "Jeigu bus per šią istoriją parodyta, kad V.Vasiliauskas neskaidrus, tai būtų panaudota "Snoro" byloje", įsitikinę  jie. Tai naudinga ir "Lietuvos rytui" per kurį kryptingai vystomas spaudimas V.Vasiliauskui ir kurio akcininku buvo "Snoras".

Neatmestina, kad nepasitikėjimo didinimas ir spaudimas V.Vasiliauskui naudingas ir socdemams, kurių santykiai su prezidente primena veikiau šaltąją taiką. Tuo aiškinama socdemo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Broniaus Bradausko kritika Lietuvos bankui, kuris demonstruoja neregėtą atkaklumą ir rūpestį Ūkio banko žlugimu kas savaitę kviesdamasis į Seimą banko vadovą...aiškintis apie Snoro bankrotą. Galbūt taip gali pamėginti socdemai gauti jei ne Lietuvos banko vadovo galvą tai bent keletą valdybos narių, kurių kadencija greitai baigiasi. Jums spręsti kiek čia pramanų, kiek tikrovės. Tačiau grįškime prie pasitikėjimo ir A.Audicko istorijos.

Žinomas prancūzas Napoleonas sakydavo, jog eidamas į mūšio lauką preciziškai jį įvertink. Tai pelkė, kalnai, lygumos ar miškas. Nes nuo to labai priklauso mūšio baigtis. Nuo tų laikų pasaulis stipriai pasikeitė. Vienintelė tikrovė, kurioje šiandien vyksta mūšis yra žiniasklaida. Kitos tikrovės, nuo kurios priklauso mūšio sėkmė tiesiog nėra. "Bet kokia politika, užsienio, vidaus ar finansų, kurios netinkamai projektuoja save žiniasklaidoje - silps arba žlugs", tvirtina Oksforo Valstybės kūrimo ir stiprinimo instituto vadovas Chris Donnelly.

Dar Konfucijus sakė "ištaisyta klaida - ne klaida". Labai tikiuosi, kad Lietuvos bankas supras, pripažins ir ištaisys klaidas Audicko istorijoje. Ši istorija ir centrinio banko interpretacijos nežadina visuomenės pasitikėjimo. Tikiu tuo, nes manau, kad bankui vadovauja principingi ir profesionalūs žmonės. Raimonas Kuodis ne kartą įrodė savo kompetenciją ir ypač pagarbos vertą ekonomisto nepriklausomumą nebijodamas netekti darbo LEO ar VAE debatuose. Kaip sako mano bičiulis Artūras Račas šių žmonių tikrai nesustabdys jokie politiniai autoritetai. Tokių vadovų viešajame sektoriuje nėra daug, bet jie puikiai supranta, jog pasaulyje nėra nė vieno tikro profesionalo, kuris neturėtų darbo. Kad viešas interesas Ūkio banko istorijoje dar akivazdesnis parodo ir tai kiek pinigų gelbėti šį banką meta valstybė, o kiek EPRB ar Šiaulių bankas. Mokesčių mokėtojų dalis  800 mln, kai Šiaulių banko akcininkų ir EPRB gerokai mažesnė apie 300 mln.

 

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".