1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kam V.Uspaskichui 15 pavaduotojų?

Vienas bičiulis atvykęs iš Briuselio sykį stebėjo  garbingos partijos suvažiavimą. Kokie įspūdžiai paklausiau jo? „ Vos ištarus  pirmininkui tribūnoje šios jėgos pavadinimą, salė audringai sušuko „valio“, - atsakė. Vadui  tariant sveikinimo žodį apie šviesią partijos ateitį, kalbant kitiems, šias kalbas  nutraukdavo garsūs plojimai. Tai nebuvo Darbo partija.

Todėl visiškai nenustebino, veikiau pralinksmino vakar laidoje LNK „Alfa Savaitė“ girdėtas Viktoro Uspaskicho atsakymas Tomui Dapkui.  Paklaustas kaip pavyko išlaikyti paslaptį apie Tvarkos ir Teisingumo ir Darbo partijos jungimąsį, Uspaskichas atsakė:  „...iš karto aš kaip partijos vadovas sukviečiau prezidiumą ir tarybą. Būtent šiuose organuose  reikalinga diskusija, o ne kažkur kavinėse, pirtyse, tualetuose, už kampo“.  Meluočiau jei sakyčiau kad likau nustebęs. Matyt niekas nenustebo. Taip viskas aišku ir suprantama. Kokie ten eiliniai  nariai? Kokios diskusijos?

Šiek tiek juokingai skamba politologų kalbos apie susijungimą ir ideologijas. Įtampų tikrai bus, konfliktų ir skilimų, nes nei viena partija nesusijungė be jų. Tai bus tikrai asmenybinės ne ideologinės kovos.  Dėl ideologijų siūlyčiau neaušinti burnos, nes šios partijos neturi ideologijos. Sakyčiau apskritai kalbėti apie partijas ir jų atstovaujamas ideologijas Lietuvoje apskritai nelabai verta. Jau seniai siūlau vertinti partijas per interesų grupių scenarijų, t.y. vienos partijos tarnauja vienoms verslo grupėms, kitos  - kitoms. Tada būtų tiksliau prognozuoti  jų veiksmus ir balsavimus Seime.

Jungiantis matyt bus mėginama vaidinti demokratiją, įtariu, kad netgi pirmininko rinkimus. Nustebčiau jei juos nelaimėtų Viktoras Uspaskichas. Darbo partijos svetainėje radau, jog pirmininkas turi net 15 pavaduotojų,“ Tvarka ir teisingumas“ lyderis  - 10. Nežinau kiek jų turės nauja partija, kurią facebook‘e jau pakrikštijo „darbotvarkė“.  Žinote kam partijos pirmininkui tiek daug pavaduotojų? Manau tam, kad neužaugtų "antras numeris". Palinkėčiau šios ir kitų partijų pirmininkams ir partijoms  išrinkti tik po vieną pavaduotoją, bet STIRPŲ, kuris alsuotų lyderiui į nugarą, nebūtų lojalus ir paklusnus. Gal tai būtų varomoji  jėga pokyčiams  partinėje demokratijoje?

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".