1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Man gėda

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas pasibaigus tiesioginei laidai bet dar neišjungus mikrofonų pareigūnus atėjusius paryčiais ieškoti filmo apie opoziciją pas jo kūrėją Pavelą Kostomarovą išvadino „ožiais“. „Tai įpročių rinkinys, daug žmonių dirbančių teisėsaugos organuose taip galvoja, kad jei ateisi anksti ryte tu viską gausi aukščiausios kokybės“, - tuomet prasitarė Rusijos premjeras.

Anądien klausiau per Žinių radiją Rido Jasiulionio pokalbio su režisiere Inesa Kurklietyte, kurios namuose šią savaitę apsilankė teisėsaugos organai ir atliko kratą tiriant gimdymų namuose bylą.

http://www.ziniur.lt/archyvas/2013/11/dienos-klausimas/19029/kodel-lietuvos-valstybe-inirtingai-kovoja-su-gimdymu-ne-ligonineje

Nekalbėsiu apie bylą, kurioje kaltinamos gydytojos ir pribuvėjos padėjusios gimdyti namuose. „Lietuvos žinios“ šiandien parašė, kad ta bendruomenė turi sektos požymių, dar sako tai buvo gerai išvystytas nelegalus verslas. Tačiau ne apie tai.

Tame radijo interviu režisierė Inesa Kurklietytė detaliai papasakojo skandalingus dalykus, kad 6 vyrai atvyko į šeimos namus daryti kratos 6.00-6.30 val. ryto, prikėlė ir išgąsdino  miegančius vaikus, krėtė namus, vykdė apklausą. Klausiau šio jos pasakojimo ir nesupratau kam to reikia? Kodėl šiuo atveju būtina buvo eiti 6 val ryte, kelti iš miego ir išgąsdinti vaikus? Kiek supratau režisierei net nepareikšti įtarimai. Ar ji rengėsi bėgti? Ar slapstėsi nuo tyrėjų? Kodėl demokratinės šalies teisėsauga taip neadekvačiai ir neproporcingai pasielgė?

Po Vilnių klaidžioja pasakojimas kaip viena mama į apklausą buvo atvešta dviejų policininkų kartu su vos metų vaikučiu ir jo vežimėliu tiesiai iš pasivaikščiojimo pamiškėje. Kai Vytautas Gapšys pasakojo kaip jis su triusikais priėmė atėjusius daryti kratą pareigūnus irgi atrodė neadekvačiai. Net ir Darbo partijos atveju:) Niekaip nesuprantu po šiai dienai, kodėl tą buvo būtina daryti anksti ryte žmonėms miegant? Teko kalbėtis su autoritetingais baudžiamosios teisės ekspertais, jie tvirtina, kad  kodeksas numato, jog prievarta turi būti naudojama tiek, kiek minimaliai jos reikia.

Todėl prisipažinsiu klausiau pokalbio su režisiere ir man buvo gėda. Kiek žinau toje radijo laidoje prokurorė neišdrįso viešai paaiškinti visuomenei kodėl buvo būtina eiti 6 pareigūnams taip anksti ryte daryti kratos. Labai tikiuosi kad išdrįs tai išsiaiškinti ir paaiškinti prokuratūros vadovai ir atsiras šalyje žmogaus teisių gynėjai ir organizacijos, kurie užduos jiems šį klausimą.

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".