Ar tikrai skalūnų oponentai – Lietuvos priešai?
- Informacija
- Parašyta Trečiadienis, 2013 vasario 20 11:47
- Autorius Aurimas Perednis
- Peržiūros: 4051
Vakar perskaičiau Seimo nario Arvydo Anušausko pranešimą. Parlamentaras pranešė, kad antradienį kreipėsi į VSD generalinį direktorių Gediminą Griną ir atkreipė jo dėmesį, kad vieša diskusija ir susidomėjimas skalūnų klausimu yra neproporcingai sureikšminti. „Matome, kad internetiniuose tinklalapiuose, kur yra išreiškiamos įvairios nuomonės skalūnų dujų žvalgybos tema, straipsnius aktyviai komentuojčių asmenų kiekis yra žymiai didesnis nei prie kitų straipsnių panašia tema“, –pranešime BNS tvirtino jis.
Prisipažinsiu likau nustebęs. Pirmiausia, kad taip kalba konservatorius, narys partijos, kuri kiekviena proga kalba apie bendruomenių stiprinimą. Nors suprantu, kad vadovavimas Seimo NSGK paliko jautresnį požiūrį į paslėptas įtakas ir nacionalinį saugumą. Čia kaip dažytojas atėjęs į svečius pirmiausia apžiūri į sienas, o batsiuvio akis krypsta į batus:) Suprantu, kad skalūnų klausimas ne tik aplinkosauginis, ekonominis bet ir geopolitinis. Atradimas skalūnų telkinių galėtų pakeisti mūsų šalies vystymosi trendą jau nekalbant apie santykius su Gazpromu. Tačiau skalūnai yra žiauriai kontraversiška tema visame pasaulyje. Ir tai yra normalu, nes susiduria daugybė interesų ne tik geopolitinių. Neseniai savaitraščio The Economist portale vyko debatai apie frackingą, taip vadinamą uolienų plėšymą. 51 proc. skaitytojų pasisakė prieš šio metodo naudojimą.
http://www.economist.com/debate/overview/
Nemanau kad „The Economist“ auditorija yra tamsuoliai kaimiečiai, arba kvaili ar nupirkti Gazpromo agentai, kuo kaltinami skalūnų priešininkai Lietuvoje.
Jeigu mėgčiau sąmokslo teorijas galvočiau kad Arvydas Anušauskas tiesiog siekia pagąsdinti ar įbauginti kitaminčius. Tačiau tikrai netikiu tuo, nes Arvydą šiek tiek pažįstu:) Nepaisant tikrųjų motyvų manau šis pareiškimas nedemokratiškas. Tinkantis labiau autoritarinei Baltarusijai ar Rusijai nei laisvai ir demokratinei valstybei. Tikiu, kad laisvas, aktyvus, besidomintis, kritiškas ir savarakiškai mąstantis pilietis dar netapo šios šalies priešu.
Prieš keletą dienų bičiulis iš Ciuricho teisininkas Tadas Žukas pasidalijo facebuke interviu su Pasaulio ekonomikos forumo įkūrėju prof. Schwabu, kuriame jis kalbėjo kad Europoj norėtųsi matyt daugiau šveicarizacijos. Man jos norėtųsi daugiau Lietuvoje. Schwabas kalbėjo apie „ownership“ ta prasme, kad kiekvienas atsakingas šveicaras yra savo valstybės, politikos, savivaldos savininkas. Požiūris taip tolimas savo dvasia vakarykščiam A.Anušausko pareiškimui.
http://www.europarl.europa.eu/sides/
Nuomonė apie dienoraštį
Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo.
Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius
Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »
Skaitytojų komentarai:
Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".
Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".