1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Ar teisėjas turėtų restorane viešai gerti alkoholį ir dalyvauti tv šokių projekte?

Dalyvavau šiandien teisėjų atrankoje. Esu nepriklausomas visuomenės atstovas komisijoje, kuri padeda prezidentei parinkti tinkamiausius teisėjus, šiandien bandėme padėti atrinkti teisėjus Kauno, Šiaulių, Radviliškio apylinkių teismams. Kandidatus kaip visada vertinu labai paprastai. Klausimas kurį sau be kitų keliu klausinėdamas pretendentų, ar aš norėčiau kad mano bylą spręstų šis teisėjas. Jis padeda man teisingai įvertinti:-) 

Džiugina kad pretenduoja daugiau kaip 20 kandidatų į 4 laisvas vietas Kaune, kitur šiek tiek mažiau. Daugelis jauni žmonės 30 metų su trupučiu, tik vienas kitas vyresnis. Kalbėjomės su vienu pretendentu dirbančiu ilgai teisėjo padėjėju, paklausus kaip jaučiasi šiandien teisėjai atsakė "pavargę". Tačiau ne apie juos:-)

Mano nuomone visi pretendentai turi vieną bendrą trūkumą, be jaunystės:-) Atrankoje stipriai jaudinasi. Stengiasi atsakinėti į klausimus it per egzaminą, net į labai gyvenimiškus klausimus, neleidžia sau atsipalaiduoti. Drįstu manyti, kad darbas teismuose išugdo labai trafaretinį mąstymą. Labai tai jaučiasi. Žmonės iš teismų man atrodo labai bijo suklysti. O bijantis klysti žmogus greitai netobulėja:-)

Viena kolegė komisijos narė tiesiai paklausė pretendentės ar siekiant padidinti teismų autoritetą ji sutiktų dalyvauti šokių projekte televizijoje, kaip pasielgė Ramūnas Matonis iš policijos. Pretendentė atsakė kad ne. Įdomu ar tai padėtų teismams ir teisėjams padidinti populiarumąir pasitikėjimą? Neturiu atsakymo dabar bet kai sutiksiu kokį kolegą iš pijaro būtinai paklausiu koks galėtų būti tokio dalyvavimo efektas:-)

Viena teisėjo padėjėja pretenduojanti į teisėjus sakė, jog tapusi teisėja neleistųsau kavinėje ar kitoje viešoje vietoje gerti alkoholio. Paklausiau, ar leistų tai esant progai daryti namuose, atsakė kad greičiausiai taip. Pagalvojau kodėl teisėjai taip bijo viešumo, išlenkti su senais draugais kokį bokalą alaus. Neturiu atsakymo ar tai pakenktų teisėjų reputacijai:-) viena teisėjas nebijojo viešumo. Jo pavardė Zenonas Birštonas. Nerašysiu kuo jam baigėsi. Pamenate.

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".