1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kiemsargis Virgis: "išdrįsau ateiti į laidą, kad išgelbėčiau kitus"

Vakar po pietų gavau tokio turinio elektroninį laišką:

"Laba diena,
Gerbiami zurnalistai mano dede dirba vienoje vilniaus imoneje kiemsargiu. Jis kasdien stengiasi, kad musu miestas butu svarus ir tvarkingas. Taciau jau trecia men. jis negauna atlyginimo nes Vilniaus savivaldybe įmonei skolinga ne viena milijona litu. Nezinodamas ka toliau daryti jis su kitais kolegomis rytoj (07.18) 11 valanda rengs piketa prie savivaldybes ir vyriausybes. Ateikite ir jus." Tomas

Nors klausytojas Tomas pridėjo keletą kontaktų tačiau nebuvo lengva šiai laidai pasikviesti pašnekovą, dėl to ir anonsą rašiau be žmonių pavardžių. Viena pažadėjusi pašnekovė supasavo prieš pat tiesioginį eterį. Vienu metu net pagalvojau, kad ir Virgis dings, nors sutikau jį anksti ryte lūkuriuojantį prie Žinių radijo durų likus geram pusvalandžiui iki laidos. Virgis išdrįso. Daugelis jo kolegų neišdrįso ateiti papasakoti visuomenei apie savo bėdas. Virgis prisipažino sulaukęs kolegų atkalbinėjimo neiti į viešumą. „Ne tik, kad atleis iš darbo, bet dar ir kiti nepriims“, „niekas rėksnių nemėgsta“, taip jį atkalbinėjo bendradarbiai. „Aš eisiu tam, kad išgelbėčiau Jus visus“, pasakė jis tiems kurie bijo. Pagarba tokiems.

„Perku dešra, kurioje 8 proc. mėsos“, išeidamas iš ryto radijo studijos pasakė Virgis. Kai paklausiau jo kaip pragyvenate už vergišką minimumą mokėdamas dar ir nuomą, sulaukiau klausimo patikslinimo - „išgyvename“. "Buvau kvailys, kad nesimokiau", leisdamasis iš studijos laiptais pratarė. Ech, tas prakeiktas mūsų nuolankumas ir baimė, suprantu ir nesuprantu vienu metu tokius žmones. Kai sutiksite Vilniaus centre kiemsargį Virgį būtinai padėkokite jam už jo drąsą ir pilietiškumą. Praėjusią savaitę popiežius Pranciškus lankydamas imigrantus pietų Italijoje taikliai pastebėjo: "esame visuomenė kuri prarado gailestingumą"...Kviečiu pasiklausyti atviro pokalbio su kiemsargiu Virgiu.

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".