1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kur premjero A.Butkevičiaus populiarumo paslaptis?

Premjeras Algirdas Butkevičius vakar apibendrino besibaigiantį politinį sezoną. Vakar vakare kalbėjausi laidoje su sociologu, reitingų ekspertu "Vilmorus" vadovu Vladu Gaidžiu. Klabėjomės apie premjero reitingus. Prisipažinsiu nepamenu premjero, kuriam taip neblogai sekėsi išsilaikyti populiarumo viršūnėse, reitingais premjeras buvo net aplenkęs prezidentę. Vladas man priminė buvusį premjerą R.Paksą 1999 metais, kuris buvo aplenkęs reitingais prezidentą. Man tai išties retas, įdomus ir gilesnės analizės vertas fenomenas.

Keletas įdomesnių mūsų pokalbio įžvalgų ir įspūdžių:

Premjero A.Butkevičiaus populiarumo augimas buvo didžiausias iškart po rinkimų. „Augo dienomis“, - sakė Vladas. A.Butkevičiui pavyko sukurti įspūdį, kad jis kitoks nei A.Kubilius. Vladas sako, jog premjerui pavyksta sukurti įspūdį, kad jis paiso kitų nuomonės. Girdintis visuomenę premjeras. Paveikus įtakoms ir atviro proto, lankstus, neuždarantis pozicijų. Jau seniai stebima, kad oponentų nuolat kritikuojamas A.Butkevičiaus pozicijų keitimas kol kas nepriimamas jo rėmėjų neigiamai.

Čia ir yra spėčiau esminis skirtumas nuo buvusio premjero Kubiliaus, kuris mažiau lankstus, labiau ginantis užimtas pozicijas, mažiau paveikus visuomenės ir oponentų kritikai. A.Butkevičius šiuo atžvilgiu priimamas visuomenės kaip jautresnis. Visiškai čia nevertinu, kuri premjero laikysena naudingesnė valstybei/visuomenei, tačiau į tai žiūriu tik kaip į tam tikrą populiarumo žaidimą, kurį dauguma politikų žaidžia. 

Antra, manau premjeras A.Butkevičius tam tikra prasme turėtų padėkoti A.Kubiliui už dalį savo populiarumo. Bet kas ateinantis į minusinio reitingo poziciją turi šansą sublizgėti net ir nebūdamas itin ryškiu. Kaip mano draugai juokauja net ir pilkšva spalva padėta ant juodos visada atrodys kaip baltai.

Vladas Gaidys aiškiai apibrėžė A.Butkevičiaus elektorato bazę, nors ir taip daugiau mažiau aišku, tai ne didmiesčio, daugiau mažesnių miestelių ir provincijos žmogus.

Laidos su Dr. Vladu Gaidžiu įrašas čia:

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".