1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kovotojas

Jis sako korupcija žudo ir skurdina žmones. Jam buvo gaila savo tautos žmonių, kurie buvo neskaidrios valdžios manipuliuojami ir apgaudinėjami. Tai motyvavo stoti Peru teisininką Ugaz į kovą su šalies prezidento Fudžimori vadovaujamu klanu. Jose Ugaz specialusis valstybės tyrėjas išgarsėjęs tuomet kai pasiuntė 25 metams į kalėjimą Peru prezidentą Alberto Fudžimorį. Jose sako labai svarbu pagauti stambią žuvį, tai padeda šaliai valytis. Vieninteliai vaistai nuo korupcijos - viešumas, žmonių organizavimasis, reiklumas, nuolatinis spaudimas valdžiai. Ačiū Transparency International Lietuvos skyriui už jų nuolatinį ir dėmesį korupcijos klausimams ir už tai, kad padėjo visuomenei per mane susipažinti ir pasikalbėti su Jose Ugaz. Jeigu nuoširdžiai, jaučiu gėdą kad pagal „savų“ protegavimo kultūrą mus ES lenkia tik Italija. Prieš beveik tris šimtus metų anglų konservatizmo pradininkas Edmundas Berkas sakė, jog ten kur įsigali korupcija ten negali būti laisvės.

Pokalbio su Jose Ugaz įrašas:

 

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".