1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Ką slepia atviras dešimtukininkės abiturientės protestas prieš mokyklą?

Tai yra tik "ad hoc" įspūdis. Vakar vakaro studijoje turėjau Agotą Sakalauskaitę parašiusią atvirą laišką ir išdėjusią į šuns dienas lietuvišką mokyklą, kurią pati baigė dešimtukais http://www.delfi.lt/news/daily/education/desimtukininkes-laiskas-nusivyliau-svietimo-sistema-emigruosiu-i-jav.d?id=61759651


Visuomet, kaip kas nors iki tol nežinomas viešai išeina su kraštutine pozicija suintriguoja. Kiek tai vien emocingas nepasitenkinimas, kiek nepasitenkinimas savo svarba, pripažinimo stoka ir pan. Agota man patiko savo drąsa ir jaunatvišku protestu, gan aiškiu problemų formulavimu, tiesiu kalbėjimu. Atviras tiesos sakymas yra pliusas. Ji džiaugėsi sukėlusi diskusiją ir sulaukusi daug draugų palaikymo.

Ministras prieš abiturientę. Laidos įrašas čia:Tačiau kai protestuojantis jaunimas sako, jog dėl visko kalta bloga sistema ir viskas yra mėšlas, suklustu. Kaip Jūs tokie protingi dešimtukininkai tokioj mėšlinoje sistemoj, kuri ugdo vien veidmainystę, paklusnumą, apsukrumą, tokiais protingais užaugote, klausiu laidoje Agotos. Klausiu taip pat apie tai ką ji siūlo? Ir rimtų argumentuotų atsakymų ir naujų, įdomių idėjų nelabai girdžiu. Nelabai mėgstu diskutuoti su žmonėmis turinčiais daug emocijų ar išankstinių nuostatų ir matančiais vien visur juoda/balta. Manęs jie nelabai praturtina. Man regis pokyčiams reikia kitokių nuostatų žmonių. Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis laidoj negynė sistemos aklai, pripažino ramiai trūkumus. Man jis paliko atviro proto žmogaus įspūdį netgi su sveika avantiūra, neveltui alpinistas:) Nors prisipažinsiu nemanau, kad egzaminų sudažnininmas spręstų esmines švietimo problemas http://www.delfi.lt/news/daily/education/ministro-atsakas-i-desimtukininkes-abiturientes-sauksma-daznesni-egzaminai.d?id=61771243 Išleisdamas iš radijo laidos palinkėjau naujų idėjų, debatuoti idėjas ir sprendimus, o ne kovoti su Steponavičiaus paveldu ir vien kontempliuoti sistemos įdas. Man regis tai neprasminga.

Puikus šviesuolio Ken Robinson pasisakymas TED'e apie švietimą

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".