1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Patys muša, patys rėkia?

Šįvakar rengiau laidą apie policiją http://www.ziniur.lt/archyvas/2013/269/aktualusis-interviu/19245/ar-pagristai-dalis-seimo-nariu-nepatenkinti-policijos-darbu Nuoširdžiai nesuprantu šito žaidimo. Seimo Tvarkos ir teisingumo frakcija užsipuolė policijos generalinį komisarą S.Skvernelį dėl padėties policijoje, neištiriamų nusikaltimų ir t.t. Antradienį jis kviečiamas į Seimo posėdį atsakyti į klausimus. Nebūtų keista jei ne tai, kad būtent šios frakcijos rankose yra pats Vidaus reikalų ministras D.Barakauskas, kuris nemėgsta vaikščioti į nepalankias policijos įvaizdžiui temas.

Kiek matau ir policijos vadovybė nepergyvena smarkai dėl kilusio triukšmo. Jie supranta, kad triukšmu galima puikiai pasinaudoti. Juk Lietuvoje rimtos problemos nesisprendžia be jo. Tikrai nemanau, kad problemos keliamos lygioje vietoje, situacija policijoje su kadrais, motyvacija ir finansavimu - arti tragiškos.

Tačiau esu jau seniai pesimistas dėl pokyčių policijoje. Net ir pinigai netikiu, kad išspręs problemas. Sistemoje yra vakarietiškai mąstančių pareigūnų, bet kol kas mažuma. Galvoju ir apie Gruziją, kur buvo pakeisti beveik visi policininkai, gerokai padidintas finansavimas ir išaugo stipriai pasitikėjimas policija. Galėjome ir mes būti drąsia šalimi. Kiek seku policijos sistemos reakcijas į iškilusias problemas prisipažinsiu, jos neįkvepia. Sistema reaguoja gynybiškai. Nepripažįstama tikrovės ir savo klaidų, kurių tikrai ne visos dėl pinigų. Realiai nesprendžiamos kyšininkavimo problemos. Rajonuose bujoja pareigūnų nebaudžiamumas ir arogancija, priedanga pažintimis. Neretai policijos komisarams įvaizdis ir jų asmeninis saugumas rūpi labiau nei problemų sprendimas. Iš patikimų šaltinių girdėjau, kad keliuose policininkas per mėnesį gali susirinkti  6000-7000 tūkstančius. Ginkdie nenoriu kaltinti visų, tačiau svarstau galbūt čia yra paaiškinimas dėl neoperatyvių reakcijų į kitus nusikaltimus ir iškvietimus?

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".