1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kovo 11-oji: siekime būti geriausiais iš geriausių

Atvirai pasakius galvojau, kad viskas ateis daug greičiau. Maniau tapti valstybe su pilietine visuomene mums bus lengviau. Ir kai bičiulis Kęstutis Girnius vis primindavo vokiečių sociologą Ralfą Darendorfą rašiusį apie tai, kad konstitucijai ar politinei sistemai pakeisti užtenka 6 mėnesių, ekonominę reformą padaryti reikia 6 metų, o mentaliteto ir nuostatų pokyčiams gali prireikti net kelių kartų, galvodavau, kad tai pasenęs požiūris.

Tačiau atrodo lietuvis gan tingus pilietinis padaras:) Nepaisant kelių pavienių viešų inciatyvų, akcijos „Darom“ ir kt,  PVI atlikti tyrimai rodo, kad pilietinis apatiškumas ir depresija visuomenėje didėja. Daugeliui žmonių "dzin", jie gan pasyviai dalyvauja bendruomenėse, protestuoja, gina viešus reikalus. Laisvą laiką atiduodami jos didenybei televizijai ar kitoms pramogoms.

Nepaisant to kasdien sutinku daugybę viešo ir privataus sektoriaus profesionalų. Kurie atkakliai dirba, stengdamiesi būti geriausiais. Jie kuria puikias šeimas ir organziacijas. Negaili savęs bendram reikalui. Ačiū jiems, nes jie mane labiausiai įkvepia. Todėl linkiu kiekvienam siekti tapti geriausiais iš geriausių savo profesiniame ir asmeniniame gyvenime. Tai pats greičiausias būdas sukurti klestinčią Lietuvą.

Kasmet liepos 6 d. mūsų kaimo gatvės kaimynai renkasi giedoti Tautišką giesmę. Mūsų Simonui tuomet nebuvo nei trejų:)

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".