1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Ar Lietuvoje realu sukaupti vakarietišką pensiją?

Man 34 metai. Vadinasi iki pensijos dar apie 30 metų. Netikėtą stresą A.Butkevičiaus vyriausybei sukėlusios diskusijos apie pensijų reformą privertė pasiskaičiuoti pensiją ir mane. Skambinu vienam geram bičiuliui finansų rinkų asui ir prašau, ar galėtum grubiai paskaičiuoti pensiją, kurią sukaupčiau dalyvaudamas II pakopoje.  Pasakau jam savo pajamas. Sakau, sumodeliuokime tokią situaciją, pradedu kaupti dabar, išėjus į pensiją dar tikiuosi pagyventi kokių 15-20 metų. Optimistas:) Noriu išėjęs pensijon gauti kas mėnesį papildomai 1000 lt, (imant dabartinėm kainom) iš privataus kaupimo dalies.

Toks mano lūkestis nėra iš piršto laužtas, jis pilnai atitinka deklaruojamą reformos siekį. Anot SADM viceministro A.Bitino, pensijų reformos architekto, sodrinė pensijos dalis ilgainiui turėtų sudaryti tik apie 40 proc. visos pensijos. Vadinasi, mano norai visai adekvatūs, noriu pensijos, kuri daugmaž atitiktų vidutinį nacijos atlyginimą, būtų koks 1800 lt. į rankas. Ir ką Jūs galvojate mano draugas suskaičiuoja per porą minučių. "Tavo dabartinės pajamos turi būti 10-12 tūkstančių per mėn., kad po 30 metų iš kaupiamosios dalies gautum papildomai 1000 lt per mėn.

Nesu prieš pensijų reformą ir privatų kaupimą. Atvirkščiai, matau tame daug pliusų. Kalbėjau ne su vienu ekonomistu apie dalyvavimą II pakopos kaupime. Daugelio jų atsakymas man kritiškai klausinėjant buvo: "vis tiek apsimoka". Aišku, jei valdžia kokių šunybių neiškrės:-) Kita kalba, kiek tai kainuos valstybei, kas laukia sodros deficito etc. Premjero A.Butkevičiaus finansų patarėjas Stasys Jakeliūnas sako, jog reforma pastatyta ant optimistinės prielaidos, kad ekonomika augs ir viešųjų finansų bus. Tačiau noriu atkreipti dėmesį į reformos propagandą, kuri mano nuomone kuria nelabai adekvačius visuomenės lūkesčius. Kas už tai atsakys? Kas atsakys kai išėję į pensiją gausime iš privataus kaupimo vos 150 ar 200 lt. per mėn. Sakysite tai irgi pinigai....nesiginčiju. Bet viceministras A.Bitinas sako, kad sodrinė bazinė pensija turėtų sudaryti tik 40 proc. visos pensijos.

Vieno protingo žmogaus darbe klausiu, ką daryti norint užsidirbti normalią pensiją? "Išvažiuoti keletą metų padirbėti Norvegijoj ar Šveicarijoj, kuriose leidžiama užsidirbti normalias pensijas", - tiesiai atsako jis. Nenoriu taip daryti, bet argumentų tuomet su juo nesutikti neradau.

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".