1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Jaunas teisėjas: nenaudoju Facebook'o, gal dėl to, kad esu atsargus

Šiuo metu dalyvauju teisėjų atrankos komisijos posėdyje. Stebina, kad kai kurie kandidatai nori tapti teisėjais už egzaminą gavę 6 ar 7 balus. Suprantu, kad  teisėjų egzaminas sunkus, bet gi galima mėginti jį perlaikyti, nes komisija, kiek girdėjau ir Prezidentė tikrai rimtai žiūri į teisėjo egzaminą.

 

Pirmą kartą komisija pradėjo gauti psichologinio kandidatų vertinimo išvadas. Tikiuosi tai bus geras papildomas instrumentas komisijai atrenkant geriausius šales teisinei sistemai žmones. Ačiū komisijos pirmininkui Eugenijui Laurinaičiui, kuris pasistengė, kad tai taptų prieinama.

Vieno kandidato siekiančio karjeros teismų sistemoje, kuris beje vieno amžiaus su manimi, paklausiau, ar turi profilį Facebook'e, ar negalvoja rašyti blogą?  Teisėjas atsakė maždaug taip, nenaudoju Fb, nors ir turiu savo profilį, gal dėl to kad esu atsargus. Nors tas pats teisėjas sakė, kad daug skiria laiko išaiškinimui žmonėms aplinkybių ir labai mėgsta kai žmonės už tai padėkoja, net kartais su ašaromis. Pasiūliau jam pagalvoti apie Facebook'ą ar blogą. Tikiu, kad tai yra instrumenas, padėti kurti draugiškesnę sistemą ir žadinti pasitikėjimą, nors suprantu iš tokio elgesio kylančias rizikas. Beje, viena teisėja sakė, kad ėjimas į Facebook'ą gali atsisukti prieš ją. Nežinau, bet matau daugiau pliusų, nei minusų iš to. Geras bendravimo su visuomene pavyzdys yra Vilniaus teisėjas A.Cininas, jo tinklaraščio adresas: www.cininas.lt

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".