1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kas Jums yra Metų žmogus?

Šiemet Metų žmogumi Lietuvos gyventojai penktą kartą iš eilės išrinko Prezidentę Dalią Grybauskaitę. Antra plaukikė Rūta Meilutytė. Nieko nuostabaus, kad Metų žmonėmis tampa tie, apie kuriuos daug kalba ir rašo.

Pats sulaukiu klausimų ir elektroninių laiškų kviečiančių sudalyvauti svarbiausio įvykio, metų žmogus, metų skandalo rinkimuose. Vakar vakare paskambino bičiulis žurnalistas tiesiai klausdamas kas man yra šių Metų žmogus ir kokie jo kriterijai.

Kriterijai paprasti. Aktyvumas, atsidavimas visuomenei, rezultato pasiekimas plius aukšta moralė. Nors tokius nedažnai pamatysi per televizorių, tačiau žinau, kad kiekvienas jų pažįstame ne vieną. Šeimose, švietime, versle ar viešajame sektoriuje.

Truputi pagalvojęs atsakiau, kad Metų žmogus man yra VGTU studentė Margarita Žukauskaitė. Jos atidumas ir neabejingumas vertas Metų Žmogaus titulo. Abejingų žmonių pilname troleibuse ji su draugu vienintelė priėjo prie sukniubusio žmogaus ir bandė suteikti jam pagalbą. Iškalbinga istorija apie tai, kokia aukšta kartais būna mūsų abejingumo kaina: http://pilietis.delfi.lt/naujienos/tarp-keleiviu-greitajame-autobuse-lavonas.d?id=63532096

O kas Jums yra Metų žmogus ir kokie jo kriterijai?

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".