1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Viešumo pamoka

Greičiausia diplomatų pokalbių paviešinimas yra noras kompromituoti rytų partnerystę mano daugelis. Dr. Nerijus Maliukevičius sako, tai informacinio karo dalis. Politikai jau kalba apie programas ir milijonus, kuriuos reikia investuoti sukurti saugumo iliuziją.
Sveiki atvykę į tikrovę, kurioje technologijos leidžia rinkti daugybę privačios informacijos. Tą rodo nesena istorija su Snowdenu. Deja moralės ir etiketo čia nedaug, o elgiamasi pagal realpolitik taisyklę: "tikslas pateisina priemones". Nežinau ko šiandien vertas konstitucinis principas apie privatumo neliečiamybę, kuris beje skirtas piliečių apsaugai ne tarnautojų tarnybai.

Sveiki atvykę į atvirumo pasaulį. Norvegijos ombudcmenas mano, kad valstybės tarnautojų elektroninis paštas ir telefoninės sms turi būti piliečiams vieša. Esu įsitikinęs kad šis skaidrumo standartas ankščiau ar vėliau ateis. Neina kalba apie valstybės paslaptis.

"Baltun nahodka dlia špiona", sakydavo sovietinėje milicijoje. Iš viso to kas įvyko be galimos žalos matau ir naudą. Bus mažiau el. laiškais ir tarnybiniais telefonais tauškiama apie privačius reikalus, o kalbama apie esmę ir tarnybą. Jei tinklai nėra saugūs vadinasi turi saugoti liežuvį. Nors netikiu, kad absoliutus saugumas įmanomas.

Jeigu to nėra, gyvenime matyt geriausia vadovautis principu, kurį girdėjau neseniai Evaldo Tamariūno puikioje radijo laidoje "Prie pietų stalo" iš kolegos Ryčio Juozapavičiaus cituotos knygos "Dzen mėsa, dzen kaulai" apie vieno dzen meistro gyvenusio JAV sau turėtą moto: "būdamas vienas elgsiuosi tarsi būčiau garbingų svečių akivaizdoje, o būdamas su garbingais svečiais elgsiuosi taip tarsi būčiau vienas". Čia apie teisingą santykį su savimi ir pasauliu.


Pokalbis su Artūru Paulausku ir Jurgiu Jurgeliu apie tai:

http://www.ziniur.lt/archyvas/2013/343/aktualioji-valanda/20973/pokalbis-apie-futbola-ir-sirgalius-bei-apie-tai-kokias-musu-problemas-atskleidzia-provokacija-pries-diplomatus

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".