1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Gatvė

Čia klesti pagarba, demokratija ir draugystė. Kaimynai turi gatvės garbingo elgesio kodeksą (nuoroda apačioje), kurį gerbia tarsi valstybės Konstituciją. Visų gyventojų sutarimu priimtas kodeksas remiasi auksine taisykle: "nedaryk nieko kitam, ko nenori, kad tau darytų". Gatvės Konstitucija kviečia susilaikyti nuo vejos pjovimo sekmadieniais, aptaria triukšmo klausimus, šunų vedžiojimą ir pan.

Šioje gatvėje negalioja LR Kelių eismo taisyklės. Gatvės kodeksas sako, jog automobiliams ir motociklams šioje gatvėje leidžiama važiuoti ne didesniu nei 20 km/h greičiu. Gatvės seniūnas pažeidžiančius šią taisyklę automobilius stabdo ir mandagiai informuoja. Kol kas nebuvo tokio, kuris nepaklustų jo autoritetui ir disciplinai.

Gatvė turi savo tiesiogiai renkamą seniūną. 5 žmonių sudarytą atstovų tarybą, saugančią seniūną nuo autoritarizmo. Kaip dalyvaujančios demokratijos citadelėje čia visais bendrais klausimais rengiamos gyventojų apklausos internetu. Kaimynai tvirtina metinį bendrą fondą, už kurio išlaidas ir pajamas gatvės seniūnas visiems atsiskaito. Gatvė turi savo nuomonių pasidalijimus, nesutarimus ir takoskyras, tarkim tarp tų kurie nori vedžioti šunelius su pavadėliais ir leisti jiems lakstyti kur panorėjus, tarp tų, kurie gyvena vienoje gatvės pusėje ir kitoje, kartais primenančias politines kovas tarp liberalų ir socialistų:)

Gatvė yra interaktyvi, turi savo interneto puslapį www.musukiemas.lt, gatvės tradicijas ir kaimynų šventes. Kartu švenčiamas Kalėdas, Jonines, išaugintomis gėrybėmis dalijamasi rudenėlio šventėje, švenčia kaimynų jubiliejus, bendrai tvarko gatvės ir kaimo aplinką, jau nekalbant apie dalyvavimą bendruomenės veikloje www.musuriese.lt

Čia visų, didelių ir mažų, taip mėgstamos bendros išvykos autobusu į teatrą, ekskursijos po įdomius paveldo objektus ir išvykos dviračiais.

Čia vienų kaimynų užaugintas salotas, ridikėlius ar pomidorus valgo pusė gatvės. Eidamas pas kaimyną skolintis nesakai: "ar galėtum paskolinti?", o gali drąsiai sakyti: "paimsiu iš tavęs". Kai kaimynas skambina ir klausia: o tu žolę tręšei? Atsakius neigiamai žinok, kad tavo kiemo žolė bus ne tik patrešta bet ir iškultivuota. Ne veltui sakoma, kad geras kaimynas už giminę artimesnis. Čia jauties kaip didelėje gražioje šeimoje.

Yra sakanančių, kad bendruomenės yra nesąmonės ar savigynos būriai. Aš sakau, kad tai yra jėga. Sukūrę savo res publica niekas iš čia nenori išsikraustyti ar emigruoti. Čia nuostabi MŪSŲ Vaivorykštės gatvė.

Mūsų šeimos kiemas tapęs kaimynų susibūrimo vieta liepos 6 dieną 21 val. traukti Tautišką giesmę.

 

Kaimynui Linui vakar buvo dviguba šventė. Šalies Prezidentė D.Grybauskaitė jį apdovanojo Vyčio kryžiaus ordino medaliu.

Vaivorykštės gatvės gero elgesio kodeksas

„Elkitės su kitais taip, kaip norėtumėte, kad jie su Jumis elgtųsi“ Auksinė taisyklė

Gatvės taryba inicijuoja Vaivorykštės gatvės viešosios tvarkos ir elgesio kodeksą, kuriuo gatvės gyventojai geranoriškai susitaria laikytis šio kodekso pagrindinių taisyklių.

Šis susitarimas remiasi gera valia, abipusia pagarba ir tolerancija, o ne sankcijomis. Jame surašytos elgesio taisyklės, kuriomis vadovaujantis tikimės, kad  mūsų bendras gyvenimas Vaivorykštės gatvėje kiekvienam teiks dar daugiau laimės ir džiaugsmo.

Vaivorykštės gatvės elgesio taisyklės:

1. Pjauti žolę kviečiame darbo dienomis nuo 8.00 val. iki 21.00 val. Jeigu nėra galimybių nupjauti žolę darbo dienomis, poilsio ir švenčių dienomis pjauti ne anksčiau 10.00 val. ir baigti ne vėliau 16.00 val. Sekmadienis Vaivorykštės gatvėje būtų gyventojų ramybės  diena, tai reiškia tądien žolės nepjauname ir mažiau keliame triukšmo.

2. Motociklų, motorolerių ar automobilių mėgėjams nereikėtų gatve važinėti kas kelias minutes į vieną ar kitą pusę, išbandant motociklų technines galimybes ar savo vairavimo sugebėjimus. Maloniai primename, kad motorizuotoms priemonėms greitis gyvenamoje zonoje galimas tik iki 20 km/val.

3. Darbo dienomis nuo 22.00 val. iki 7.00 val., o poilsio ir švenčių dienomis nuo 23.00 val. iki 10.00 val. garsiai klausytis muzikos, dainuoti, vykdyti remonto darbus, kurie trikdytų aplinkinių ramybę, nepageidautina.

4. Šunis, gatvės ribose vedžioti tik su pavadėliu, šunų ekskrementus, paliktus Jūsų šuns gatvėje, surinkti į maišelius ir juos utilizuoti.

5. Jeigu Jūsų šuo nakties metu loja be perstojo, o šeimininkas namuose, kviečiame pasirūpinti šuns sudrausminimu.


Šiame susitarime nėra numatytos sankcijos už draugiško elgesio taisyklių pažeidimus, labai tikimės, kad jų ir neprireiks, o esant rimtų ar besikartojančių pažeidimų juos viešinsime mūsų kiemo tinklapyje ir tarsimės su gatvės bendruomene dėl sankcijų pažeidėjams taikymo. Šio kodekso punktai ir elgesio taisyklės gali būti pildomi kiekvieno gatvės gyventojo iniciatyva, apsvarsčius ir parėmus pasiūlymą daugumai gyventojų.

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".