1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Parazitavimas?

Sykį vieno didmiesčio meras kai kalba pasisuko apie mūsų verslo atsakomybę už visuomenę atkirto: „žinai, didelė dalis mūsų verslininkų jeigu tik yra bent menkiausia galimybė nemokėti mokesčių – nemokės“. Vakar surengiau laidą apie bankus ir pelno mokestį. Ekonomikos komiteto pirmininkas Seime Remigijus Žemaitaitis siūlo neleisti bankui nuostolių perkelti į pelningus metus ir taip išvengti pelno mokesčio mokėjimo. Nors argumentacijos pašnekovų man pasirodė skystokos, tačiau pati diskusija apie komercinius bankus, jų vaidmenį, socialinę atsakomybę, reguliavimą gan reta, aktuali ir visuomenei reikalinga. Įdomu, kad Seimo ekonomikos komiteto pirmininkas Remigijus Žemaitaitis kai kuriuos bankų veiklos metodus viešai vadina nusikalstamais. Bankai politikų puolami ištraukia paskutinį kozirį - kreditavimo siaurinimą. Politikai matyt tuoj ištrauks savo kozirį - nacionalinį banką, pvz. "Lietuvos pašto" pagrindu:)

Ką jūs galvojate apie tuos nuostolių perkėlimus į pelningus metus ar tai normalu, kad pvz. DNB  pernai nesumokėjo nė trupučio pelno mokesčio, kas yra visiškai teisėta ir anot jų normalu. Kai paaiškėjo, kad  „Apple“ nemokėjo amerikai mokesčių man regis jų pardavimai gerokai krito. http://www.15min.lt/naujiena/verslas/bendroves/genialios-mokesciu-vengimo-schemos-deka-apple-nesumokedavo-17-milijonu-doleriu-per-diena-663-337893 Tai buvo visuomenės reakcija ir bausmė už neatsakomybę. Įdomu, kiek svarbu tai mūsų visuomenei. Remigijus Žemaitaitis atvirai mano, kad tai parazitavimas visuomenės sąskaita.

Ką manote Jūs? Pridedu pirmadienio vakaro emocingos diskusijos Žinių radijuje fragmentus (dalyvavo Seimo EK pirmininkas R.Žemaitaitis ir Ramūnas Abazorius, banko DNB prezidento pavaduotojas):

 

 

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".