1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Prieš laidą lietuvių kalbos pamoka Tibeto premjerui

Šiandien Žinių radijuje lankėsi Tibeto vyriausybės tremtyje vadovas Dr. Lobsangas Sangay. Jaunas, išsilavinęs, puikaus humoro jausmo, gimęs Indijoje, Harvarde teisę baigęs tibetietis. Beje, nei sykio pats nebuvęs Tibete. Kai tą bandė daryti – neišleido oro uoste kinai, sakydami, kad nebus kam jo ten sutikti:) Teko premjerui prieš laidą pravesti ir trumpą lietuvių kalbos pamoką. Pamokos ištrauką pridedu:)

Kai jis kalbant prieš laidą mandagiai man bandė papasakoti Tibeto okupacijos istoriją  pasakiau, kad stengiuosi kovo 10 –tą dieną prisiminti Tibetą ir nueiti prie Kinijos ambasados. Pasakyti, kad okupacija yra blogis. To pakako. Jo akys iš karto sušilo, neliko atstumo, nusišypsojęs tarė: „you are a friend“.

Suprantu, jog vyriausybės dažnai priverstos laviruoti, tačiau laisvi piliečiai, nevyriausybinės organizacijos, žiniasklaida turi drąsiau pasakyti, kad okupacija yra blogis, kad smurtas ir prievarta yra blogis. Kur tai bebūtų. Jaučiau iš gerą pusvalandį trukusio pokalbio, jog Dr. Lobsangas tikrai labai atidžiai domisi Lietuva ir žino mūsų istoriją, daugybę pavardžių puikiai atsimena nuo Romo Kalantos iki kitų disidentų. Kalbėjomės apie protesto vardan besideginančius vienuolius, nesmurtinį pasipriešinimą, Kiniją, palaikomus ryšius su tibetiečiais, būsimą Jo šventenybės Dalai Lamos vizitą rudenį Vilniuje.

Visas pokalbis su aukščiausiu okupuoto Tibeto politiniu lyderiu šį penktadienį 17.05 val. per Žinių radiją.

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".