1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Ar po mėnesio išves darbiečius su antrankiais?

Šįvakar turėjau radijo laidą apie Darbo partijos bylą. Viktoras Uspaskichas sakydamas Vilniaus apygardos teisme baigiamąjį žodį desperatiškai užsiminė apie tūkstantines jo palaikymo minias. Žurnalistai jau beveik lažinasi mėgindami nuspėti koks bus teismo sprendimas, dauguma mano kolegų mano, kad realiai bus atimta laisvė iš Viktoro. DP vicepirmininkė Loreta Graužinienė „susigrūmė“ tiesioginiame radijo eteryje su kolega  Algimantu Šindeikiu iš savaitraščio „Veidas“.

Laidos įrašas: http://www.ziniur.lt/archyvas/2013/269/aktualusis-interviu/20300/ar-bus-nuteistas-viktoras-uspaskichas-ir-kiti-kaltinamieji-darbo-partijos-byloje

Nors diskusija buvo karšta, tačiau man labiau panaši į keitimąsi monologais. Kelios vietos manau buvo tikrai įdomios, vienoje jų, kaip mes mėgstame juokauti, Loreta Graužinienė "įlindo į kilpą". DP vicepirmininkė siūlė žiūrėti į kitus. Man tai priminė krautuvėje sugauta įtariamą prekių vagyste, kuris desperatiškai skundžiasi apsaugininkui: bet gi ir kiti vagia, ne aš vienas taip darau. Ko jų negaudot? 

Jau tapo įprasta teisėsaugai sulaikius aukštesnės politinės lygos veikėją jam šaukti: "politinis susidorojimas!!!". Viktoras jokia išimtis. Šiandien teisme ilgai visiems pasakojo apie savo labdaringą veiklą, atstatytas bažnyčias, sukurtas darbo vietas ir sumokėtus milijoninius mokesčius. Skaičiau ir galvojau, kas jau kas tačiau Seimo narys net prižadintas iš giliausio miego turėtų žinoti, jog prieš įstatymą jis visiškai lygus su tuo, kuris knaisiojasi rytais konteineriuose. Šis principas yra kiekvienos save gerbiančios valstybės pamatas.

Darbiečiai neretai Uspaskicho bylą "pardavinėja" kaip politinį susidorojimą ir selektyvaus teisingumo pavyzdį. Išties byla išskirtinė ir tokio mąsto bylos dar šalies teismai nematė. Prokuroras sako, jog tai elementarios politinės korupcijos byla. Labai tikiuosi, kad tai nėra paskutinė galimos politinės korupcijos byla ir teisėsauga neapsiribos Darbo partija. Tikrai panašių „vėžio metastazių“ labai tikiuosi dar ne kartą išgirsime esant ir kitose partijose. Selektyvus teisingumas visada gimdo nihilizmą ir nepasitikėjimą. Kita vertus,tikiuosi, kad tokios bylos padeda mums valytis. Padeda patikėti principinga teisėsaugos tarnyste šaliai.

O artėjant liepos 12 -ajai prognozuočiau, jog pamatysime dar ne vieną desperatišką Viktoro bandymą iš paskutiniųjų laimėti šią partiją. Jau dabar daug banguojančių emocijų ir jo keistų pasisakymų, vieną dieną giriant prezidentę, kitą jai draskant akis ar siekiant generalinio prokuroro galvos. Ne per daug nustebčiau jei ir koalicijoj darbiečiai trenktų durimis. Viktoras tikrai ambicingas politikas, o ambicijos ir logika deja politikoje neretai išsiskiria.Ypač tokiose aplinkybėse.

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".