1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kada turėsime savo Aleksejų Navalną?

Mėgstu skaityti A.Navalno blogą: http://navalny.livejournal.com/. Jis vienas labiausiai reitinguojamų visuomeninių tinklaraščių Rusijoje. Viešindamas valdžios korupciją, keldamas faktus, jis daro labai gerą darbą savo šaliai ir jos žmonėms. Visai neseniai aprašė Rusijos vicepremjero Šuvalovo pasakiškus turtus http://navalny.livejournal.com/785406.html

Aleksejus nevynioja žodžių į vatą ir kerta režimui iš peties, per pačią skausmingiausią vietą - korupciją. Pažįstu daug jaunų žmonių Rusijoj, kurie skaito Navalną, kuris tampa kovos su korupcija simboliu šalyje. "Nemeluoti ir nevogti - tai mano programa", sakė Aleksejus viename nesename interviu. Jis ne tik viešina, bet už visuomenės paaukotus pinigus samdo teisininkus stojančius į teisminę kovą su paviešintais korupcionieriais.

Vis dažniau pagalvoju kaip mums reikia tokio Navalno. Dažnai išgirstu, kokias pasakiškas sąmatas tvirtina valstybinės institucijos statyboms ir viešiems pirkimams. Kokie paslėpti susitarimai klesti pirkimuose tarp verslininkų. Kiek daug iš mūsų visų per šiuos susitarimus pavagiama. Kokią didžiulią nepasitikėjimo kainą už tai sumoka visa valdžia. JAV apklausos rodo, jog net 75 proc. amerikiečių galvoja, kad įstatymai perkami. Transparency International tyrimai skelbia, kad pasaulinė korupcija sudaro 5 proc. BVP. arba maždaug 2.6 trilijono dolerių sumokama kyšiams. Gaila, kad  labai nedaug žurnalistų dirba šia sudėtingų korupcinių tyrimų kryptimi ir visuomenė mažai apie tai sužino. Tą visai neblogai kartais padaro Šarūnas Černiauskas, Audrius Nakas ir keletas kitų. Tikiu, kad tokį „pinigų pleškinimą“ stabdytų viešumas. Vis mintyse pasvajoju, kad drąsuolis Aleksejus Navalnas įkvėps ką nors ir gimtojoje Lietuvoje rimtai imtis šio visuomenei reikalingo darbo.

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".