1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

R.Dargis/A.Butkevičius: keli įdomesni štrichai po jų pasisakymų

Šiandien beveik visą dieną praleidau LPK konferencijoje apie išmaniąją ekonomiką.  Pasidalinsiu keletu joje įstrigusių minčių. Eilinį kartą manau pakankamai pelnytai kliuvo Lietuvos švietimui. Premjeras A. Butkevičius teigė, jog Stulginskio universitete, net 96 proc. studentų už studijas apmoka valstybė, aiškiai leisdamas suprasti, kad neruošiama tai, ko reikia ir rengiami žmonės emigracijai. Dar kategoriškesnis buvo LPK vadas R.Dargis: "universitetai dirba sau", aiškiai pasakė jis. Citavo apklausą, kurioje teigiama, kad net 75 proc. absolventų svajoja apie ramų, gerai apmokamą darbą, o ne apie savo verslą. "Švietimo sistema neprodukuoja ambicingų ateinančių į verslą žmonių, jaunimui trūksta „alkanumo“, - sakė Robertas.

Kaip matomos tendencijos versle? R. Dargis citavo tyrimus, kad  2050 metais pasaulyje gyvens 10 mlrd. žmonių, vienintelėje Europoje gyventojų skaičius mažės. Ar ES verslas pasiruošęs eiti į  "alkanas" ekonomikas, kur ieško žmonės paslaugų ir prekių? - klausė jis.

R. Dargis kalbėjo apie bedarbystę kaip didelę mūsų bėdą. Lietuva per krizę prarado 21 proc. darbo vietų, jei gerai atsimenu, bene daugiausia ES, palyginimui Vokietija - 1.3 proc, Prancūzija - 10 proc, ES šalių bendras prarastų darbo vietų vidurkis - 9,7 proc. Anot jo, viena vieta pramonėj, sukuria dvi darbo vietas paslaugose. Produktyvumas Europos dvigubai atsilieka nuo JAV. Vyriausybės vadovui buvo išsakytas prašymas daryti viską, kad energetikos išteklių kainos, žudančios mūsų verslo konkurencingumą nedidėtų. O bendrai daryti viską, kad į Europą grįžtų alkanumas ir konkurencingumas, užbaigė savo gan įdomų ir įtaigų pasisakymą R.Dargis.

Man dar įsiminė ilgamečio pramoninko Vaclovo Šleinotos pasisakymas. Vaclovas taikliai palygino konkurencines sąlygas verslui su futbolu, kuriame vieniems galima žaisti vien galva, o kiti žaidžia kuo tik nori, apie Kiniją ar Rytų rinkas kalbėjo jis, ten  daug silpnesni reikalavimai aplinkosaugai, taršai ir kt. Kaip tokiomis sąlygomis sukurti mums ir Europai konkurencingą pramonę? Manau, bus nelengva:)

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".