1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Prezidento rinkimų belaukiant: apie triukšmą ir tylą

Vakar ir šiandien Žinių radijo redakcijoje su kolegomis kalbėjomės apie D.Grybauskaitės/L.Graužinienės politinę intrigą. Pasidalinsiu keletu savo įspūdžių.

Nuo pat pirmųjų Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės pasisakymų buvo aišku kam ji kimba į atlapus. Savo atakuojantį įvaizdį bandydama klijuoti ant prieštarų/analogų dabartinei prezidentei Daliai Grybauskaitei. Jai sekasi neblogai, reitingai auga, intriga sukurta. Manau įsibėgėjus ji gali pakeisti A.Paulauską

Koks to keliamo triukšmo tikslas? Mano kuklia nuomone Loreta Graužinienė siekia sukelti labai nepatogią įtampą prezidentūrai, prokuratūrai ir kt. Galbūt tikintis per tai sukurti sąlygas Viktoro barteriui.

VSD pažymos paviešinime ir reakcijose padaryta daug klaidų. Panašu, kad ši prezidento rinkimų kampanija gali būti pakankamai purvina. Ko mūsų politikai gali tokiais atvejais pasimokyti iš vakariečių? Prezidentas Barakas Obama eidamas į rinkimus parašė keletą knygų apie save. Pats stengėsi papasakoti visuomenei savo gyvenimo istorijas su narkotikais, santykius su pastoriais, tėvų skyrybas, išgyvenimus  ir kitas gyvenimo detales. Jis žinojo, kad to nepadarius už jį tai padarys oponentai. Neutralizuoti informaciją ginantis yra visada daug sunkiau, pasakytų viešųjų ryšių ekspertai. Geriausias kalbėjimosi būdas, neutralizuojantis juodžiausius oponentų kėslus yra vieša išpažintis. Amerikoje žurnalistai patikrindavo iki smulkmenų, net viršelius 40 metų senumo žurnalų, kurie figuravo Obamos pasakojimuose apie vaikystę. Ir tai visiškai normalu.

Mes matyt dar neužaugom iki tokios atvirumo ir atskaitomybės kultūros. Rinkiminiai laikotarpiai yra puikus metas politikų išpažinčiai. Žiniasklaidai, oponentams ir visuomenei kylantiems klausimams atsakyti. Tylėjimas gali tapti didele klaida.

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".